ProBugs Eco-Fresh Rice Worms
ProBugs Eco-Fresh Rice Worms
  • Load image into Gallery viewer, ProBugs Eco-Fresh Rice Worms
  • Load image into Gallery viewer, ProBugs Eco-Fresh Rice Worms
ProBugs

ProBugs Eco-Fresh Rice Worms

Regular price
$3.95
Sale price
$3.95
Regular price
$4.98
Sold out
Unit price
per 
SKU: PB-RW1

  • DESCRIPTION

    Pro Bugs offers freshly preserved insects to animal keepers for those who prefer an alternative to live insects; while preserving nutritional value of the insect.

    These Rice Worms come packaged 10 single serving bags in 15g packets. The smaller serving sizes allow the keeper to prevent left over food waste caused by uneaten insects compared to traditional tin storage containers.

    • Contains no parasites or bacteria
    • High nutritional value
    • 100% Sterilized
    • Easy to digest
    • Easy to store
    • REVIEWS

    Popular Products

    YOU MAY ALSO LIKE

    • Regular price
      $517.95
      Sale price
      $517.95
      Regular price
      $609.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $54.95
      Sale price
      from $54.95
      Regular price
      $67.99
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $19.95
      Sale price
      $19.95
      Regular price
      $23.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $5.95
      Sale price
      from $5.95
      Regular price
      $6.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $6.95
      Sale price
      $6.95
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $14.95
      Sale price
      $14.95
      Regular price
      $17.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $33.95
      Sale price
      $33.95
      Regular price
      $42.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $28.95
      Sale price
      from $28.95
      Regular price
      $47.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $46.95
      Sale price
      from $46.95
      Regular price
      $65.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $12.95
      Sale price
      from $12.95
      Regular price
      $15.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $36.95
      Sale price
      from $36.95
      Regular price
      $43.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $7.95
      Sale price
      from $7.95
      Regular price
      $8.98
      Unit price
      per