ProBugs Eco-Fresh Variety Pack! (6 Sleeves)
ProBugs

ProBugs Eco-Fresh Variety Pack! (6 Sleeves)

Regular price
$19.95
Sale price
$19.95
Regular price
$23.95
Sold out
Unit price
per 
SKU: PB-VP

  • DESCRIPTION

    Get the best of all bugs with the ProBugs Variety Pack!

    We recommend pet lovers to feed various types of insects to their beloved pets. Pets are just like human, don’t you think it's boring to eat the same old food on a daily basis? Feeding various types of insects on daily basis will increase the pets’ appetite tremendously.

     

    Pro Bugs offers freshly preserved insects to animal keepers for those who prefer an alternative to live insects; while preserving nutritional value of the insect. ProBugs come packaged in individual serving sizes allow the keeper to prevent left over food waste caused by uneaten insects compared to traditional tin storage containers.

     

    The variety packs come with (6) Single packets of the following ProBugs:

     

     

     

    • REVIEWS

    Popular Products

    YOU MAY ALSO LIKE

    • Regular price
      $517.95
      Sale price
      $517.95
      Regular price
      $609.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $54.95
      Sale price
      from $54.95
      Regular price
      $67.99
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $19.95
      Sale price
      $19.95
      Regular price
      $23.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $5.95
      Sale price
      from $5.95
      Regular price
      $6.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $6.95
      Sale price
      $6.95
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $14.95
      Sale price
      $14.95
      Regular price
      $17.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $33.95
      Sale price
      $33.95
      Regular price
      $42.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $28.95
      Sale price
      from $28.95
      Regular price
      $47.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $38.95
      Sale price
      from $38.95
      Regular price
      $54.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $12.95
      Sale price
      from $12.95
      Regular price
      $15.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $36.95
      Sale price
      from $36.95
      Regular price
      $43.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $7.95
      Sale price
      from $7.95
      Regular price
      $8.98
      Unit price
      per