Zoo Med ReptiHabitat Leopard Gecko Kit
Zoo Med

Zoo Med ReptiHabitat Leopard Gecko Kit

Regular price
$227.95
Sale price
$227.95
Regular price
$283.98
Sold out
Unit price
per 
SKU: NT-L10

  • DESCRIPTION

    The ReptiHabitat™ Leopard Gecko Kit includes everything you need for your Leopard or African Fat-Tail Gecko. This 10 gallon terrarium kit takes the guess work out of setting up the proper habitat for desert geckos.

    • 10 Gallon Terrarium (20"x10"x12") with sliding screen top.
    • ReptiSand® (Desert White, 10lb)
    • Combo Repti Rock Food and Water Dishes (small)
    • Analog Reptile Thermometer
    • Combo Mini Deep Dome Lamp Fixture
    • Day/Night Reptile Heat Bulbs (60w)
    • Beginner's Guide to Leopard Geckos
    • ReptiSafe® Water Conditioner (2.25 OZ)
    • ReptiCalcium™ (sample)
    • ReptiVite™ 

    Watch Ashley tell you all about this amaznig Zoo Med Kit!

    • REVIEWS

    Popular Products

    YOU MAY ALSO LIKE

    • Regular price
      $517.95
      Sale price
      $517.95
      Regular price
      $609.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $54.95
      Sale price
      from $54.95
      Regular price
      $67.99
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $19.95
      Sale price
      $19.95
      Regular price
      $23.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $5.95
      Sale price
      from $5.95
      Regular price
      $6.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $6.95
      Sale price
      $6.95
      Regular price
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $14.95
      Sale price
      $14.95
      Regular price
      $17.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      $33.95
      Sale price
      $33.95
      Regular price
      $42.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $28.95
      Sale price
      from $28.95
      Regular price
      $47.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $38.95
      Sale price
      from $38.95
      Regular price
      $54.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $12.95
      Sale price
      from $12.95
      Regular price
      $15.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $36.95
      Sale price
      from $36.95
      Regular price
      $43.98
      Unit price
      per 
    • Regular price
      from $7.95
      Sale price
      from $7.95
      Regular price
      $8.98
      Unit price
      per